In oktober 2025 is de mammoetboom in het Abraham Ledeboerpark verkozen tot Boom van het Jaar 2025. Daarmee vertegenwoordigt deze reusachtige Sequoiadendron giganteum Nederland tijdens de Europese verkiezing Tree of the Year 2026.
Een levende reus met een bijzonder verhaal
De mammoetboom is niet alleen indrukwekkend in hoogte, maar ook in de breedte. Het is één van de grootste én oudste mammoetbomen van Nederland. Bovendien draagt de boom een prachtige geschiedenis met zich mee: Het verhaal van deze boom begint meer dan een eeuw geleden, toen de familie Ledeboer zaadjes van een mammoetboom meenam na een reis naar Californië.
Wanneer de boom precies is geplant, blijft echter onderwerp van discussie. Op het bordje bij de boom staat dat hij rond 1890 is geplant, maar sommigen denken dat hij al ouder is. Op een zwart-witfoto uit 1887, gemaakt kort na de bouw van het huis ’t Wageler (nu het Ledeboerpark), lijkt de mammoetboom al zichtbaar – en zelfs toen al flink uit de kluiten gewassen.
Stemmen
De mammoetboom strijdt met twaalf Europese bomen om de titel European Tree of the Year 2026.
Vanaf vandaag kun jij jouw stem uitbrengen op de website: Ledeboerpark Giant Sequoia – Tree of the year
Op 24 maart wordt de uitslag bekend gemaakt.
